Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

We wtorek 21 maja br. podpisano umowę z firmą FENSTER z Bydgoszczy na budowę kompleksu rekreacyjnego – na Osiedlu Robotniczym przy ul. Lipowej.

W ramach zadania powstanie m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, boisko do koszykówki, oraz PUMPTRACK czyli asfaltowy tor do jazdy na rolkach i rowerach.

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszany, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Jak to sprawić? Wszystko zależy od tego, na ile licznie weźmiemy udział w wyborach 26 maja. 9 9 maja wystartowała kujawsko-pomorska samorządowa kampania  profrekwencyjna.

We wtorek, 14 maja 2019 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wycieczkę zorganizowała p. Hania Dziedzic-Marcińska, a poprowadziła ją p. Katarzyna Mądrowska. Po dotarciu do Torunia, pierwszym punktem programu wycieczki był spacer Bulwarem Filadelfijskim oraz Krzywa Wieża. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Przeszliśmy ulicą Klasztorną, obejrzeliśmy Stary Rynek, na którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Kopernika.

Przypominamy, iż mieszkańcy sołectwa Rzepowo swój głos mogą oddać w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 18 zlokalizowanej w świetlicy wiejskiej w Rzepowie, a nie jak dotychczas w hoteliku sportowym przy ul. Poznańskiej 17 w Kruszwicy.

Już niebawem ruszą prace budowlane na ulicy Chabrowej. Przedmiotowa droga zlokalizowana jest na terenie wsi Grodztwo i pełni funkcję dojazdową do zabudowań oraz pól uprawnych. Zakres zadania obejmuje: budowę jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie poboczy utwardzonych, wykonanie muld odwadniających, budowę zjazdów o nawierzchni bitumicznej oraz wykonanie dojść pieszych do posesji.

Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi PrzeŻeJa zaprasza do udziału w czwartej edycji gry terenowej, której planszą będzie Kruszwica. Zbierzcie czteroosobowe zespoły i wyruszcie w podróż pełną zagadek oraz wyczynowych i rozrywkowych zadań. Dobra zabawa gwarantowana!

7 maja br. podpisana została umowa z Firmą Ogólnobudowlaną INSTALTECH Józef Sławianowski z Włocławka wykonawcą robót budowlanych w ramach  projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Kruszwica – świetlica w Kruszwicy”.  W ramach prac zaplanowano m.in. termomodernizację budynku (ocieplenie ścian, wymianę dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę ogrzewania na piec gazowy z zastosowaniem pomp ciepła) oraz remont pomieszczeń.

Od 7 maja w piwnicach zamkowych u stóp Mysiej Wieży można zwiedzać wystawę pt. „Na dworze Popiela”, która przybliży Wam historię średniowiecznej Polski oraz legendarnego władcy Polan i Goplan – króla Popiela.

Ekspozycja przedstawia dwie scenki tematyczne tj. ucztę u Popiela oraz przygotowania do uczty – kuchnia w czasach średniowiecznych. Wystawę można oglądać bezpłatnie w godzinach otwarcia Mysiej Wieży do 7 października.

Jesteś miłośnikiem sportu? Lubisz pływać i biegać?

Już niebawem, 4 sierpnia o godzinie 14.00 na Półwyspie Rzępowskim w Kruszwicy, uczestnicy będą musieli przepłynąć odcinek pół kilometra i przebiec dystans liczący pięć kilometrów w czasie do 90 minut. Celem tego wydarzenia jest rozpowszechnianie i zachęcanie do udziału w sportach wytrzymałościowych oraz popieranie zdrowego stylu życia.

Kruszwiczanin Damian Majer 26 czerwca weźmie udział w ultramaratonie Thames Ring 250 mil, który odbędzie się w południowej części Anglii. Celem kruszwiczanina jest pokonanie trasy o długości nieco ponad 400 km w czasie do 100 godzin!
Pan Damian jest pierwszym startującym Polakiem w historii tych zawodów! Gmina Kruszwica niewątpliwie wesprze udział naszego rodaka w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Pokażmy, że Kruszwica będzie trzymać kciuki!

11 maja 2019 r. odbyła się XII edycja Biegu Piastowskiego na trasie Kruszwica - Inowrocław. Przed startem półmaratonu u podnóża Mysiej Wieży w Kruszwicy odbyły się biegi towarzyszące organizowane w ramach XI Biegu Piastowskiego oraz akcji „Polska biega” dla dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Kruszwica. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Michalakowi, panu Janowi Kowalskiemu oraz panu Jackowi Stajszczakowi za pomoc i zaangażowanie w organizację biegów.

4 maja 2019 r. na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyły się Centralne Obchody Dnia Strażaka pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W uroczystości wzięli udział: Prezydent RP Andrzej Duda, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen.

Jedynie  38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć.

Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory by wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego, ale chcieliby też własnym przykładem zachęcić innych, mamy specjalny konkurs z nagrodami w postaci modnego obecnie środka lokomocji - elektrycznych hulajnóg. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu (może być komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo …”. Szczegóły wkrótce w regionalnych mediach, które są partnerami konkursu.

Dnia 10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Polanowicach odbyła się akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wykonawcy przedstawili scenkę ilustrującą obrady Sejmu Wielkiego, podczas których uczeń odgrywający rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zaprezentował tę najnowocześniejszą wówczas konstytucję na świecie.

 Celem konkursu jest promowanie przez sztukę filmową aktywizacji społeczności lokalnej oraz pobudzanie zaangażowania jej w rozwój obszaru objętego LSR.

Prace należy przynosić osobiście lub nadsyłać pocztą tradycyjną do dnia 30 maja 2019 r.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy przedstawia harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kruszwica od stycznia do czerwca 2019 r.

Strony