Gra Terenowa „Sportowym krokiem w Unii Europejskiej”

21.06.2019
Gra Terenowa „Sportowym krokiem w Unii Europejskiej”

Gra Terenowa „Sportowym krokiem w Unii Europejskiej” była czwartą rozgrywką zorganizowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi PrzeŻeJa. Zadanie to było dofinansowane przez Gminę Kruszwica, a patronat honorowy nad nim objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Trudno byłoby zorganizować to wydarzenie bez wsparcia sponsorów, w gronie których znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, super-reklamy.pl, Domki u Marii i Mariana, Porta Drzwi, Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli, Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Pizzeria Ello oraz ikruszwica.pl.

W tegorocznej grze udział wzięło 7 drużyn, w skład każdej wchodziły 4 osoby. Pokonali trasę o długości nieco dłuższej niż 7,5 km odnajdując z pomocą mapy i wskazówek 10 skrzynek, w których czekały na nich zadania. Zgodnie z tegorocznym tematem gry terenowej były one sportowe, sprawdzające szybkość, wytrzymałość i celność zawodników, a także wiedzę z zakresu sportu, zwłaszcza naszego, lokalnego. Przy wybranych zadaniach uczestnicy gry zmierzyli się z profesjonalnymi zawodnikami UKS Basket 2010 Kruszwica i Football Academy Kruszwica.

Nie zabrakło zadań dotyczących Unii Europejskiej, w których zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności artystyczne. Najtrudniejsze okazało się zadanie, w którym zawodnicy musieli odgadnąć kraj pochodzenia monet o nominale 2 euro. Wszyscy pięknie tańczyli taniec charakterystyczny dla jednego z państw wspólnoty, znali flagi europejskie i  „Odę do Radości”.

Wyniki Gry Terenowej:

I miejsce – Janusze Joggingu

II miejsce – Przyszli Policjanci ze Słowaka

III miejsce – Team Chełmce

IV miejsce – Sołectwo Janowice

V miejsce – Ręce do góry

VI miejsce – KGW Sąsiadki ze Sławska Wielkiego

VII miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy

Gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę!

Anna Wekwejt

Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
  • Event of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela): Dni Gopła
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)