Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

26 stycznia 2020 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana śp. ks. kanonik Jan Stręciwilk - pierwszy i długoletni proboszcz Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kanonika Jana Stręciwilka odbędą się w dniach 29-30.01.2020 r.

ŚRODA - 29 STYCZNIA (KRUSZWICA)

Sierż. Juliusz Lewandowski z komisariatu na toruńskim Podgórzu rzucił się w nurt Wisły, ratując życie kobiety. W wyciągnięciu desperatki, na brzegu, pomagali mu inni funkcjonariusze. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem. 63-latka trafiła pod opiekę lekarzy. Julius Lewandowski pochodzi z Gminy Kruszwica i jest członkiem Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy. 


7 lutego, jednocześnie z Bydgoszczy i Torunia,  wystartuje drużynowy bieg do Pucka, organizowany z okazji stulecia powrotu Pomorza do wolnej Polski. Uczestnicy pokonają trasę o długości około 240 kilometrów. Zapisy wciąż trwają.

 

Organizacje, instytucje i osoby prywatne związane z popularyzacją Szlaku Świętego Jakuba w naszym regionie zachęcamy do zgłaszania wydarzeń, które planują zorganizować 9 i 10 maja w ramach tegorocznych Europejskich Dni Camino de Santiago. Na propozycje spotkań, prelekcji, rajdów pieszych i rowerowych oraz innych eventów czekamy do 15 marca.

 

Uprzejmie informujemy, iż na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Kruszwica a Powiatem Radziejowskim, na okres ferii zimowych 2020 dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat, zamieszkała na terenie Gminy Kruszwica, za okazaniem legitymacji mogą korzystać z godzinnych wejść na Krytą Pływalnię PLUSK w Radziejowie za 1 zł.

Wejście na basen tylko za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego pod nazwą „Projekt z ZUS” skierowanego dla uczniów szkół podstawowych.

 

Ogłaszamy nabór osób do komisji konkursowych powoływanych przez Burmistrza Kruszwicy w celu opiniowania złożonych ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert nr 1/2020 na realizację zadań publicznych w 2020 r. na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.  

Mając na uwadze zainteresowanie i zaznajomienie mieszkańców Kruszwicy, w tym młodzieży uczącej się w tutejszych szkołach tematyką bezpieczeństwa oraz zapobieganiem negatywnym zjawiskom w ich codziennym życiu, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu opracowała cykl konferencji o tematyce związanej z bezpieczeństwem oraz zagadnieniami z zakresu kryminologii.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 9 stycznia zainaugurowała dziesiątą - jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1387 ze zm.), zwanej dalej ustawą, zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń.

Czy urodziłaś się w latach 1951-1970?

Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

Zakończył się gruntowny remont świetlicy przy ul. Nadgoplańskiej w Kruszwicy. Zakres prac obejmował m.in.: termomodernizację budynku (ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymianę ogrzewania z pieca olejowego na piec gazowy z zastosowaniem dwóch pomp ciepła) oraz remont pomieszczeń. Wykonawcą robót budowlanych byłą firma ogólnobudowlana INSTALTECH z Włocławka.

Strony