Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

BURMISTRZ  KRUSZWICY ogłasza otwarty konkurs ofert nr 1/2019 na realizację zadań publicznych w 2019 r.

w formie wsparcia realizacji zadań w zakresie:

- wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Kruszwicy przy ul. Nadgoplańskiej

 

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Kruszwicy przy ul. Niepodległości.

 

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Kruszwicy przy ul. Nadgoplańskiej.

 

Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem. Pracodawcy będą mogli prowadzić i przechowywać dokumentację w wybranej przez siebie postaci – papierowo lub elektronicznie. Co więcej, za nowo zatrudnionych pracowników będzie ona przechowywana przez 10 lat, a nie 50 lat.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe.

W związku z przystąpieniem Gminy Kruszwica do programu Mieszkanie Plus, zapraszamy osoby zainteresowane do składania ankiet. Niniejsze badanie ankietowe pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem Mieszkanie Plus wśród mieszkańców Gminy Kruszwica. Udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania w/w programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Gmina Kruszwica nawiązała współpracę z redakcją Polska Press, wydawcą lokalnego Tygodnika Informacyjnego Powiatu, Miast i Gmin na 2019 r! Od 11 stycznia, średnio co dwa tygodnie na terenie Kruszwicy będzie można otrzymać bezpłatną gazetkę.

Oto lista punktów dystrybucyjnych na terenie Kruszwicy:

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

W związku z tym, że Organizacje Pożytku Publicznego są ważnym interesariuszem działań w ramach wdrożenia nowej usługi pn. Twój e-PIT chcemy zapewnić, że Krajowa Administracja Skarbowa dołożyła wszelkich starań, aby jak najbardziej ułatwić podatnikom przekazanie 1 % podatku wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego.

Na okres Ferii zimowych 2019 Gminy: Topólka, Dobre, Osięciny, Bytoń, Radziejów,  Miasto Radziejów, Miasto i Gmina Piotrków Kujawski, Miasto i Gmina Kruszwica podpisały z krytą Pływalnią w Radziejowie umowy, w ramach których dzieci i młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej wchodzi na basen za 1 zł na jedną godzinę. Ponadto na 2 tydzień ferii od 20 do 26 stycznia w ramach zakupionych biletów korzystający z pływalni mogą korzystać z wodnego toru przeszkód, który

W związku z opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

Początek nowego roku to czas podsumowań dokonań i wydarzeń roku poprzedniego. Rok 2018 był intensywnym czasem dla Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi z naszej gminy, która wzięła udział w ponad 80 różnych wydarzeniach promując gęsinę  zarówno w kraju jak i za granicą. Jako jedyna organizacja pozarządowa z województwa kujawsko-pomorskiego wzięła udział m.in.

Od dziś na portalu społecznościowym Facebook działa tzw. Fanpage Powiatu Inowrocławskiego. Znajdować się na nim będą informacje dotyczące aktualnych wydarzeń na terenie powiatu.

W minionym roku samorząd województwa przyznał wsparcie w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na utworzenie 32 „czternastek” czyli kameralnych domów dziecka, z których skorzysta 450 dzieci.

W związku z rozpoczętymi w dniu 17 grudnia 2018 r. konsultacjami społecznymi Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030) serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 w województwie kujawsko-pomorskim, które odbędzie się w dniu 9 stycznia 2019 r. o godz. 12:00 w Rypińskim Domu Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin.

Dziś, 4 stycznia Kruszwica uroczyście świętowała 100. rocznicę wyzwolenia w Powstaniu Wielkopolskim. Miasto przybrało odświętny wystrój. Na wietrze łopotały liczne biało-czerwone flagi.  

Fundacja Ekspert-Kujawy zaprasza do udziału w projekcie „Klub Integracji Społecznej dla mieszkańców powiatu inowrocławskiego” dofinansowanego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020.

Agencja Wydawnicza AWR CHRONICA przy wsparciu różnych jednostek przygotowała kompendium wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Album autorstwa Marka Rezlera zawiera kalendarium Powstania, ponad 400 zdjęć sprzed stu lat, autentyczne wspomnienia powstańców, eseje tematyczne, opis działań powstańczych w ponad 90 miejscowościach z całego obszaru objętego Powstaniem, w tym także Kruszwica.

Od 1 stycznia 2019 r. osoby, które prowadzą działalność na niewielką skalę, będą mogły skorzystać z tzw. „małego ZUS-u” i opłacać składki na ubezpieczenia społeczne uzależnione od przychodów. Przedsiębiorcy, którzy mają prawo do „małego ZUS-u” i chcą opłacać niższe składki od 2019 r., mają czas do 8 stycznia, na zawiadomienie ZUS-u o zmianie tytułu ubezpieczenia. Nowe kody ubezpieczeń (05 90, 05 92) zawarte są w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

3 marca 2019 r. w całej Polsce i już po raz trzeci w Kruszwicy  odbędzie się bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Gmina Kruszwica. Impreza cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce. Z roku na rok przybywa miejscowości, które organizują bieg. Miłośnicy biegania i nie tylko, mogą oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy przedstawia harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kruszwica od stycznia do czerwca 2019 r.

Gmina Kruszwica od kilku lat korzysta już z Samorządowego Informatora SMS. Do tej pory zarejestrowało się w aplikacji i powiadomieniach SMS prawie 2 900 osób. Ze względu na konieczne zmiany w grupach, z których Państwo korzystają oraz w celu ułatwienia wysyłania informacji nowym użytkownikom, należy ponownie się zarejestrować do nowo utworzonych grup, które Państwa interesują.

Strony