Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

XX edycja „z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” 

Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy - tak w skrócie opisywany jest największy w Europie turniej dla dzieci. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku z planowanym przez PKP remontem przejazdu kolejowego w miejscowości Chełmce, w dniach 12.09 – 17.09.2019r. nastąpi zamknięcie drogi krajowej nr 62.

Już po raz XX  pod Mysią Wieżą w Kruszwicy odbyła się impreza plenerowa Lato w Parku, której organizatorem jest Nadgoplański Park Tysiąclecia. W sobotę 7 września odbył się Rajd Rowerowy, natomiast niedziela była okazją do promocji przyrody i kultury Nadgopla. Wśród wielu stoisk i namiotów pojawiła się również Gmina Kruszwica. W namiocie promocyjnym dzieci kolorowały Króla Popiela z myszami, rozwiązywały rebusy, wykreślanki czy krzyżówki.  W ramach imprezy można było obejrzeć wystawy m. in.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dla wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Od godz. 13:00 dnia 09.09.2019 r. do godz. 03:00 dnia 10.09.2019 r. prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy wraz z filiami bierze udział w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Zachęcamy małych czytelników (dzieci w wieku 3-6 lat) do odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. Warunkiem udziału w projekcie jest zapisanie dziecka do biblioteki. Każdy czytelnik urodzony w latach 2013-2016, który wypożyczy książkę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzi książka „Pierwsze czytanki dla ...” oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

23-27 sierpnia 2019 r.

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH  ODDZIAŁ W BYDGOSZCZY

ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SEMINARIA I PORADY EKSPERTÓW

23 września 2019r.

BYDGOSZCZ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy, ul. Świętej Trójcy 33

BURMISTRZ  KRUSZWICY
       ogłasza
       otwarty konkurs ofert nr 2/2019
       na realizację zadania publicznego w 2019 r.

w formie wsparcia realizacji zadania w zakresie ratownictwa i ochrony ludności    

Departament Spraw Społecznych zaprasza na konferencję pt. „Bezpieczeństwo w sieci – prewencja cyfrowych zagrożeń wieku dorastania”, która odbędzie się 25 września 2019 r. w Bydgoszczy w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki, przy ul. Garbary 2.

Wydarzenie realizowane jest w ramach „Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2014 – 2022”, a organizowane we współpracy z toruńską  Fundacją Pracownia Dialogu.

Firma Iris Telecommunication Sp. z o.o. jest biurem projektowym, działającym na zlecenie firmy NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Działanie nr 1.1.

konsultacje Programu współpracy na rok 2020

DOBRY PROJEKT SZANSĄ NA NOWE DZIAŁANIA – cz. IV:

„PROO SZANSĄ NA ŁĄCZENIE DZIAŁALNOŚCI MISYJNEJ I ROZWÓJ INSTYTUCJONALNY – podnoszenie kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych”

 

12 WRZESIEŃ 2019 – TORUŃ

Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 października 2019 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 września 2019 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 września 2019 r. ulegają zmianie kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

W niedziele 25 sierpnia w Polanowicach rolnicy z Gminy Kruszwica świętowali zakończenie żniw i prac polowych. Zgodnie z tradycją to święto ludowe rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawił ks. Janusz Popowski, proboszcz parafii p.w. św. Marka Ewangelisty w Polanowicach. Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej, korowód dożynkowy w asyście Orkiestry Dętej z Jezior Wielkich przemaszerowali na boisko sportowe.

Trwa druga edycja konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. 

Działasz w organizacji pozarządowej w miejscowości liczącej do 50 tys. mieszkańców? Potrafisz skutecznie pozyskiwać środki z różnych źródeł na swoją działalność? Współpracujesz z wieloma partnerami w swojej społeczności? Chcesz wspierać aktywność mieszkańców, przyznawać dotacje na inicjatywy obywatelskie i otrzymać do 15 tys. zł rocznie na organizację lokalnych konkursów grantowych?

Strony