Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

Dziś Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak z udziałem dzieci dokonał oficjalnego otwarcia kompleksu sportowo – rekreacyjnego zlokalizowanego na Osiedlu Robotniczym przy ul. Lipowej w Kruszwicy. Gościem specjalnym imprezy był Bartosz Giemza – wielokrotny Mistrz Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing, który specjalizuje się w  pokazach i szkoleniach na torach jakich jak nasz nowy Pumptrack.

W dniu 17.07.2019r. nastąpił odbiór prac budowlanych, w ramach których zamontowano nie tylko urządzenia zabawowe, ale także siłownię plenerową, stół do ping-ponga i do piłkarzyków, kosz do koszykówki, ściankę do malowania oraz tor rowerowy, tzw. Pumptrack.

Dziś Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Aleksandrem Budnerem, Komendantem Gminnym OSP Krzysztofem Kozłowskim, Prezesem Zarządu Gminnego OSP Markiem Rimerem oraz radnymi Ewą Kaczmarek i Grzegorzem Stannym uhonorowali najmłodszych strażaków z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Woli Wapowskiej za dotychczasowe osiągnięcia w zawodach sportowo-pożarniczych. Zawody w których mieszkańcy naszej Gminy brali udział odbywały się m.in.

Przedsięwzięcie polega na przebudowie istniejącej drogi gruntowej na odcinku ponad 842 metrów. Zakres prac obejmuje: położenie asfaltu, wykonanie obustronnych poboczy, muld odwadniających, zjazdów oraz dojść do posesji.
Na realizację zadania pozyskano 768.694,00 zł, czyli 63,63% kosztów kwalifikowalnych w ramach środków unijnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W miniony weekend (12-14-.07.) odbył się XIII Ogólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach. Po raz pierwszy udział w nim brała nasza kruszwicka maskotka - Gryzomir, który razem z innymi maskotkami odwiedził Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku spacerując po oddziałach dziecięcych. Było przybijanie piątek, rozdawanie prezentów i pozowanie do zdjęć z najmłodszymi pacjentami. Następnie odbyła się wielka, taneczna parada ulicami Rowów, która otworzyła tegoroczny Zjazd Maskotek.


WOJEWODA KUJAWSKO-POMORSKI
               WIR.II.747.14.2019.EP    

 OBWIESZCZENIE

WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO

z dnia 12 lipca 2019 r.

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Popowie

 

Prace przy nowym kompleksie sportowo – rekreacyjnym na Osiedlu Robotniczym dobiegają końca. Wykonawca realizuje swoje prace z dużym wyprzedzeniem, dlatego też już w drugiej połowie lipca mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych urządzeń placu zabaw, siłowni zewnętrznej, czy też toru rowerowego tzw. pumptracka.

Gmina Kruszwica i Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” zorganizowali kolejną już edycję imprezy plenerowej pn. „Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbyła się 7 lipca 2019 r.  w Kruszwicy.

Ruszają prace przy świetlicy w Woli Wapowskiej. W dniu dzisiejszym, tj. 10.07.2019r. nastąpiło przekazanie placu budowy. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Zakład Ogólnobudowlany Wielobranżowy Stanisław Żak z Kruszwicy. Nadzór nad realizacją prac pełni firma GOLIAT II sp. z o. o. z  miejscowości Branno.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Informacja w sprawie naboru kandydatów na członków V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2019-2023

Uprzejmie informujemy, iż na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Kruszwica a Powiatem Radziejowskim, dzieci i młodzież w wieku do 25 roku życia, zamieszkała na terenie Gminy Kruszwica, w miesiącu lipcu, może korzystać z godzinnych wejść na Krytą Pływalnię PLUSK w Radziejowie za złotówkę. Wejście na basen za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - Słoneczniki 2019!

Uprzejmie informujemy, iż w okresie czerwca i lipca na terenie Osiedla Zagople (ulice: Wiejska, Kujawska, Kolegiacka, Kościuszki) będą przeprowadzane zabiegi środkami chwastobójczymi. W związku z powyższym prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jesteś miłośnikiem sportu? Lubisz pływać i biegać?

Już niebawem, 4 sierpnia o godzinie 14.00 na Półwyspie Rzępowskim w Kruszwicy, uczestnicy będą musieli przepłynąć odcinek pół kilometra i przebiec dystans liczący pięć kilometrów w czasie do 90 minut. Celem tego wydarzenia jest rozpowszechnianie i zachęcanie do udziału w sportach wytrzymałościowych oraz popieranie zdrowego stylu życia.

Strony