Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

24 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy miało miejsce XIII Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Uczestników zebrania powitali: Burmistrz Kruszwicy – Dariusz Witczak oraz prezes Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego a zarazem Burmistrz Kowala – Eugeniusz Gołembiewski.

Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy, że prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 19°C.

Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 12:00 dnia 25.06.2019 r. do godz. 18:00 dnia 26.06.2019 r. i dotyczy obszaru powiatu inowrocławskiego.

Gmina Kruszwica wspólnie z Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” organizują siódmą edycję imprezy plenerowej pn. „Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbędzie się 7 lipca 2019 r. w Kruszwicy.

Dnia 17 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 0, I i II Szkoły Podstawowej w Polanowicach uczestniczyli w wycieczce do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Gra Terenowa „Sportowym krokiem w Unii Europejskiej” była czwartą rozgrywką zorganizowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi PrzeŻeJa. Zadanie to było dofinansowane przez Gminę Kruszwica, a patronat honorowy nad nim objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Rusza kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - Słoneczniki 2019!

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu ul. Armii Krajowej 9 realizuje zadanie na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości. W ramach w/w Programu prowadzimy 9 Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Województwie Kujawsko – Pomorskim: w Inowrocławiu, Bydgoszczy, Mogilnie, Nakle n/ Notecią. Białych Błotach, Świeciu, Sępólnie Krajeńskim, Tucholi i Żninie.

Nadchodzi czas wakacji i wypoczynku nad wodą. Niestety jest to również bardzo niebezpieczny okres, kiedy dochodzi do wielu liczby utonięć. Dlatego wczoraj (18.06 na Półwyspie Rzępowskim odbyła się trzecia (a druga w Kruszwicy) edycja imprezy „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem wydarzenia była poprawa bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą oraz promowanie właściwego zachowania w takich miejscach, co miałoby ograniczyć liczbę wypadków nad wodą. W ramach wydarzenia można było zobaczyć m.in.

Uprzejmie informujemy, iż w okresie czerwca i lipca na terenie Osiedla Zagople (ulice: Wiejska, Kujawska, Kolegiacka, Kościuszki) będą przeprowadzane zabiegi środkami chwastobójczymi. W związku z powyższym prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sporo się działo na tegorocznych Dniach Miasta.  Piątek 14 czerwca należał do Tabu, Kobranocki i Sebastiana Riedla z zespołem Cree! Sobotnią imprezę rozpoczęły  sekcje wokalne i taneczne działające przy Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy.

Do 12 lipca 2019 r. do godziny 15.59 potrwa nabór wniosków o środki z programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Wsparcie jest przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych realizujących projekty we współpracy z innymi podmiotami. Budżet programu wynosi 2 mln zł.

I N F O R M A C J A

W związku z upływem kadencji ławników sądowych uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 162 § 1 i 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych    (Dz. U z 2015r. poz. 133) Rada Miejska w Kruszwicy przyjmuje zgłoszenia kandydatów  na ławników na nową kadencję 2020 – 2023:

Serdecznie zapraszamy na festyn pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” promujący bezpieczny wypoczynek nad wodą!

Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

W dniach 20-23.05 2019 roku uczniowie klas IV-VIII mieli niewątpliwą przyjemność wziąć udział w szkolnej wycieczce na południe Polski. Trasa naszej wędrówki prowadziła przez Kraków, Zakopane, Czorsztyn i Niedzicę. Mieliśmy dużo szczęścia, bo pogoda, za wyjątkiem ostatniego dnia stała po naszej stronie.

Dobiegają końca prace związane z przebudową drogi gminnej na odcinku Sukowy – Słabęcin. Prace były realizowane w trzech etapach. Pierwszy z nich zakończył się w maju 2018 r. i obejmował przebudowę odcinka o długości 600 metrów. Kolejne dwa etapy są w końcowej fazie prac, dzięki czemu do użytku zostanie oddane prawie 700 metrów nowej nawierzchni asfaltowej, a mieszkańcy będą mogli komfortowo poruszać się pomiędzy wyżej wymienionymi miejscowościami.

6 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie 15 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz 11 objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Burmistrz Kruszwicy informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Kruszwica na lata 2019-2032” od dnia 10 do 30 czerwca 2019 r. na terenie Gminy Kruszwica przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest.

Jesteś miłośnikiem sportu? Lubisz pływać i biegać?

Już niebawem, 4 sierpnia o godzinie 14.00 na Półwyspie Rzępowskim w Kruszwicy, uczestnicy będą musieli przepłynąć odcinek pół kilometra i przebiec dystans liczący pięć kilometrów w czasie do 90 minut. Celem tego wydarzenia jest rozpowszechnianie i zachęcanie do udziału w sportach wytrzymałościowych oraz popieranie zdrowego stylu życia.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy przedstawia harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kruszwica od stycznia do czerwca 2019 r.

Pages