Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

Na bezpłatne poznawanie znanych i tych mniej popularnych atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza zaprasza marszałek Piotr Całbecki. Dla mieszkańców przygotowano aż 151 propozycji, jest więc z czego wybierać. Dziś (20 lutego) ruszają zapisy w ramach naszej dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 29 lutego i 1 marca (sobota i niedziela) w 32 miejscowościach województwa.

Na podstawie art. 37 ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne ( Dz. U. z 2018r. poz. 2268 z późn. zm.[1]), podaje do publicznej wiadomości projekt  uchwały Rady Miejskiej w Kruszwicy w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Gminy Kruszwica.

Kujawska Drużyna Łucznicza GOPLANIE zaprasza na turniej łuczniczy, który odbędzie się 22 lutego w Osadzie Goplan (strzelnica w Łagiewnikach).

W programie m.in.: nauka strzelania z łuku, biblioteka leśna, zagroda bartników, mini turniej łuczniczy. Na zakończenie turnieju ognisko, podsumowanie i rozdanie nagród.

 

Serdecznie zapraszamy!

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak podpisali porozumienie na dodatkowe służby patrolowe w 2020 roku

W poniedziałek, 17 lutego, w obecności Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu podpisana została umowa z Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia na dofinansowanie zadania pn. „Poprawa bioróżnorodności biologicznej poprzez zarybienie jeziora Gopło oraz rozbudowa obiektu o część ekspozycji przyrodniczo-historycznej”.

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka uprzejmie prosi o poinformowanie Kół Gospodyń Wiejskich i innych rolników o możliwości zakupu piskląt gęsi Białych Kołudzkich w kwietniu 2020 roku po promocyjnej cenie 5 zł za 1 pisklę.

Informujemy, że od 1 marca istnieje możliwość wydzierżawienia dwóch kortów tenisowych o powierzchni 1600 m2 z przeznaczeniem do gry w tenisa ziemnego.

Korty położone są na części dz. nr 281/12 przy ul. Poznańskiej w Kruszwicy. Opłata za czynsz wynosi 300 zł brutto miesięcznie.

Rozpoczynamy głosowanie na najciekawszy zdaniem mieszkańców projekt logo gminy Kruszwica!

Na portalu społecznościowym Facebook, w trzech osobnych zdjęciach dodane zostały projekty na logo Gminy Kruszwica. Głosowanie trwać będzie od dnia dzisiejszego (07.02) od godziny 8:00 do poniedziałku (10.02) do godziny 8:00 tylko i wyłącznie na Facebooku.

6 marca 2020r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbędzie się I Konferencja Przedsiębiorczości adresowana głownie do samorządowców, przedsiębiorców i organizacji z gmin powiatu inowrocławskiego, ale również mogileńskiego i żnińskiego. Każdy przedsiębiorca z naszej gminy i powiatu, który zechce wziąć udział w tym wydarzeniu proszony jest o potwierdzenie telefonicznie pod numer 604404874 do Pana Bartosza Ogórkowskiego prezesa Stowarzyszenia ALTER INO.

Już wkrótce odbędzie się I Konferencja Przedsiębiorczości adresowana głownie do samorządowców, przedsiębiorców i organizacji z gmin powiatu inowrocławskiego, ale również mogileńskiego i żnińskiego. Każdy przedsiębiorca z naszej gminy i powiatu, który zechce wziąć udział w tym wydarzeniu proszony jest o potwierdzenie telefonicznie pod numer 604404874 do Pana Bartosza Ogórkowskiego prezesa Stowarzyszenia ALTER INO . Z racji na ograniczoną liczbę miejsc decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Zakończył się gruntowny remont świetlicy przy ul. Nadgoplańskiej w Kruszwicy. Zakres prac obejmował m.in.: termomodernizację budynku (ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymianę ogrzewania z pieca olejowego na piec gazowy z zastosowaniem dwóch pomp ciepła) oraz remont pomieszczeń. Wykonawcą robót budowlanych byłą firma ogólnobudowlana INSTALTECH z Włocławka.

Pages