Dożynki Gminne

2013-09-16 News

15 września br. w Bachorcach odbyły się Dożynki Gminne. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, którą celebrował ksiądz dziekan Roman Kotecki. Po Mszy Świętej Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Dariusz Kurzawa wręczyli wyróżnienia dla rolników z terenu Gminy Kruszwica. Wyróżnienia Burmistrza Kruszwicy i Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego otrzymali:

1. Karolina i Robert Laseccy z Bachorc

2. Anna i Tomasz Mrówczyńscy z Rzepowa

3. Grażyna i Waldemar Wypijewscy z Pieck

4. Iwona i Marek Jasieccy z Woli Wapowskiej

5. Irena i Piotr Rutkowscy z miejscowości Bródzki

6. Anna i Jerzy Mielcarek z Chełmc

7. Teresa i Michał Posadzy ze Sławska Wielkiego

8. Bogusława i Marek Domalscy z miejscowości Sukowy

9. Aleksandra i Adam Grzegórscy z Rzepiszyna

10. Arleta i Zbigniew Piwek ze Skotnik

11. Alicja i Andrzej Kloneccy z Wróbli

Starostą tegorocznych dożynek Gminnych był Robert Lasecki z Bachorc a starościną Anna Mrówczyńska z Rzepowa.

Podczas uroczystości uczestnicy mieli okazję m.in. wysłuchać koncertu zespołu EFFATHA oraz koncertu Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego czy wziąć udział w dożynkowych konkursach. Około godz. 21.00 wystąpiła gwiazda wieczoru – Zespół CLASSIC.